زبان انگلیسی را از سایت NIPNA بیاموزید!

زبان انگلیسی را از سایت NIPNA بیاموزید!چند روزی با خودم درگیر بودم، تا اینکه تصمیم گرفتم این متن را منتشر کنم، چرا که معتقدم حفظ آبروی کشور عزیزمان در سطح بین المللی از اوجب واجبات است.

آقای مهندس ساعت نیا، بنیانگذار گروه رسانه ای صنایع پلاستیک بارها و بارها در مورد نحوه نگارش پر غلط متن های ترجمه شده {به زبان انگلیسی} سایت روابط عمومی پتروشیمی موسوم به نیپنا، مطالبی می نوشت و بعد از اینکه نوشتن را رها کرد دیگر به این موضوع نپرداخت. اما یک توصیه به همکاران داشت و آن اینکه اگر می خواهید موجب تخفیف و نگاههای آنچنانی طرفهای خارجی تان قرار بگیرید، حتما و حتما انگلیسی را از سایت نیپنا بیاموزید و اگر دلتان برای مالیات و باج و خراجی که می دهید می سوزد، زیرا حقوق تعدادی زیاد از مترجمان ساختمان شیخ بهایی از باج و خراج این ملت شوربخت تامین می شود، اگر اشکالی در متون این دوستان دیدید، حتما به آنها متذکر شوید، بلکه این تذکرات اثر کرده و دوستان واحد بین المللی این ابر مدیریت پنهان صنایع پتروشیمی، کمی بهتر و دقیق تر به کار خود بپردازند.

ما در آن حد انگلیسی نمی دانیم، اما بعضی از غلطها آنچنان توی چشم می زند که کسی اگر اولین دوره کلاسهای آموزشگاه  سفیر را هم دیده باشد با دیدن آنها دچار حیرت می گردد. اتفاقی که چند روز پیش برای من هم افتاد و با دیدن دو کلمه Value-China به جای Value-Chain در عنوان مطلب، دیگر نتوانستم جلوی خودم را بگیرم و ساکت بمانم .

شخصا به اتفاق همکاران، هم ریاست محترم و تازه نفس ساختمان شیخ بهایی و هم ریاست روابط عمومی فوق العاده پاسخگوی همان ساختمان را به این ایام مقدس سوگند می دهیم که این متون را به همان صورت که از ماشین ترجمه گوگل دریافت می کنید، منتشر کنید حداقل فایده این اقدام آنست که بازدیدکنندگان این سایت { که تا زمانی که من خبر را دیدم ۲۳ نفر بودند } این غلط را به حساب گوگل می گذارند.

مطالب مرتبط

لازم به ذکرست که ما می دانیم و تردیدی نیست که اشتباه، ویژه آدمی است و ابناء بشر مصون از خطا نیستند، به ویژه در این ایام که سرعت نشر خبر هم بسیار بالاست، لیکن به ویژه در مواجه با خارجی ها که باید آبروداری کنیم، لازم است دقتی بیشتری به خرج داده شود، نه اینکه در عنوان مطلب { چنانکه در تصویر مشاهده می فرمایید} شاهد چنین گاف بزرگی باشیم.

در ضمن، انتشار این نقد به بخش انگلیسی سایت نیپنا، به مفهوم نادیده انگاری زحمات سایر همکارانمان در آن رسانه نیست. لیکن رسانه یاد شده به این علت که معرف وضعیت اداره پتروشیمی کشور و ویترین و نمای آن در خارج از کشورست، باید بیش از اینها در کار خود حساسیت داشته باشد.

 

مفهومی تازه برای کابین هواپیما

کلاه ایمنی عایق صدا ساخته شده از کامپوزیت فایبرگلاس

تزريق پليمر جهت ازدياد برداشت نفت

تولید سوخت اتومبیل از فیلم های پلیمری

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.