شانزدهین دوره نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان؛ مرداد 97 در لاهور

شانزدهین دوره نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان؛ مرداد 97 در لاهور

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

"شانزدهمین دوره نمایشگاه بین مللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان - 2018" رویدادی سه روزه است که از 2 الی 4 آگوست سال 2018 میلادی مقارن با 11 تا 13 مردادماه سال 1397 برگزار خواهد شد. این نمایشگاه به صورت رویدادی سالانه برگزار می شود و نباید آنرا با نمایشگاه 3P پاکستان که اواخر اسفنده ماه جاری برگزار می شود، اشتباه گرفت. مرکز نمایشگاهی لاهور میزبان این رویداد بین المللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان است.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک، این نمایشگاه به نسبت نمایشگاه 3P پاکستان قدمت بیشتری دارد و نمایشگاه اصلیِ صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان محسوب می گردد. به گفته ی برگزار کنندگان، در شانزدهمین دوره ی نمایشگاه بین المللی پلاستیک و بسته بندی پاکستان این هدف دنبال می شود که صنایع پلاستیک و بسته بندی نقطه ی ثابت و مشترکی را برای یافتن جدیدترین منابع و نوآورانه ترین فناوری ها جهت یکپارچه کردن بخش هایی از صنعت پلاستیک و بسته بندی بیابند. 

نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان، محل تلاقی ایده آلی است از ایده ها، نظرات، محصولات و خدمات تامین کنندگان محلی و بین مللی که صاحبان نام های تجاری و برندهای بزرگ جهانی، منطقه و داخلی را نیز شامل شده و گرد هم می آورد.

تولید کنندگان، صنعتگران، اهالی بازار و بازاریابان، تجار و متخصصان صنعت در بازار، در نمایشگاه ایده آل پاکستان - لاهور، برای دیدن پیشرفته ترین ماشین آلات و مواد زیر یک سقف دور هم جمع خواهند شد.

گفته می شود، پاکستان از یک بازار داخلی در حال رشد و توسعه و در عین حال مهم در ناحیه ی جنوب و جنوب شرق آسیا با نرخ رشد موثر 16 درصد (در حیطه صنایع پلاستیک و چاپ و بسته بندی ) در سال برخوردارست که به خودی خود جذابیت فراوانی را برای سرمایه گذاران، بازرگانان و صنعتگران حوزه پلاستیک، چاپ و بسته بندی به وجود می آورد این بخش تا حد زیادی منجر به درآمد دولت و تامین اشتغال بیش از ششصد هزار (600000 هزار ) نیروی کار اعم از نیروی کار ماهر و ساده شده است.(آمار تا سال 2017 )

سرمایه گذاری برآورد شده در بخش یکپارچه از پلاستیک و بسته بندی در سال جاری حدود 260 میلیون دلار ارزیابی می شود که سهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی از این رقم حدود 49 درصد است.

همچنین 6500 (شش هزار و پانصد ) واحد تولید پلاستیک در پاکستان وجود دارد که مبین بازار مناسب برای صنعتگران مرتبط در حوزه ی پلاسیتک در ارایه ی محصولات خود در این حیطه از مواد اولیه گرفته تا ماشین آلات پردازش پلاستیک و سایر نوآوری ها و ابداعات در نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان یا رویدادهای مشابه در این کشور است. تنها رقمی در حدود 80 تا 90 درصد از مواد اولیه ی صنایع پلاستیک وارداتی است که نمونه ای از ظرفیت بالای این صنعت برای جضور و ارایه ی محصولات و خدمات شرکتهای خارجی در پاکستان است. هر چند این نکته نباید از چشم پتروشیمی ها و تولیدکنندگان مواد اولیه ی کشورمان، به خاطر وجود مزیت های فراوان بازار پاکستان (از جمله هزینه ی حمل و نقل و فرهنگ مشترک و ... ) دور بماند، اما از آنسو نباید سبب شود تا تنها به یک صادرکننده ی مواد خام یا مواد ساده و اولیه ی پتروشیمی به پاکستان بدل شویم. برای این مهم لازم است، که صنایع میان و پایین دستی و به ویژه صنعت پلاستیک کشورمان نیز با تمام قوا و با استفاده از توان فنی و کیفی خود در این بازار رو به رشد مشارکت داشته باشند.

علاوه بر همه ی این موارد، باید توجه داشت که به تازگی دولت پاکستان با همراهی سرمایه گذاران بین المللی، دست به توسعه ی صنعت پلاستیک و پتروشیمی این کشور زده اند و در حال حاضر ، 7 واحد تولیدی بالادستی و 700 واحد تولیدی پایین دستی در این بخش سازمان یافته اند. همچنین طبق برآورد مسوولان نمایشگاه بین 600 تا 700 بنگاه متوسط مرتبط در پاکستان موجود است که وسعت و جذابیت این بازار را می نمایاند.

در بخش پلاستیک "نمایشگاه بین المللی پلاستیک  و بسته بندیِ پاکستان 2018 " ماشین آلات اکستروژن، تزریق پلاستیک، ریخته گری، قالب و متعلقات مرتبط با صنعت قالب سازی، ماشین آلات لیبل -برچسب زنی -، مواد اولیه، مستر بچ، ابزارها و ماشین آلات اندازه گیری و تست و ابزار تحلیلی صنعت، پلیمرها و ماشین آلات پردازش پلاستیک، انواع مواد شیمیایی ساده و کامپوزیت ها، ترمو فرمینگ و جز آن نمایش داده می شود و در بخش چاپ و بسته بندی نیز انواع چسب ها و مواد افزودنی، ماشین آلات آب بندی کیسه ها، مبدل ها، ماشین آلات پر کردن و مهر و موم بسته ها، ماشین آلات افست، مواد آلی و مواد معدنی مرتبط، ماشین آلات چاپ برچسب، ماشین آلات برقی و کوچک بسته بندی مواد، ماشین آلات پرکن و بسته بندی افقی و عمودی، ماشین آلات برش و غیره به نمایش در خواهد آمد .

هر چند شانزدهمین دوره ی نمایشگاه بین المللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان - 2018 برای بازدید عموم آزاد است، اما به صورت اخص دعوت شده تا صنعتگران حوزه ی صنعت خودرو، ساخت و ساز ساختمان، واردکنندگان، فروشندگان و تامین کنندگان مواد شیمیایی، طراحان، مشاوران، مهندسین، بخش های مرتبط با صنعت الکترونیک و برق، لوازم خانگی، و تولیدکنندگان محصولات عمومی، بهره برداران از تجهیزات و مواد یو پی اس، وارد کنندگان و صادر کنندگان و بازرگانان، مشارکت کنندگان در صنایع مرتبط با محصولات غذایی و آشامیدنی (تولید و توزیع )، صنایع و کارگزاران IT و مخابرات، فعالان صنعت مواد دارویی و آرایشی و بهداشتی تولید، و متخصصان حرفه ای پلاستیک، چاپ، بسته بندی و مدیران تولید صنایع گوناگون، ناشران از کتابها، مجلات، سازمان های رسانه ای تولید کنندگان اسباب بازی، عمده فروشان و خرده فروشان، دست اندرکاران تولید و توزیع کاغذ و مقوا حتما از این نمایشگاه دیدن به عمل آورند و از تولیدات و خدمات و نوآوری های ارایه شده ی در آن برای بهبود و توسعه ی مناسب کسب و کار خود بهره مند گردند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

 

سایت جهانی پلیمر مدیا شما را به بازدید از غرفه این سایت در

سالن 11 غرفه C182 نمایشگاه PLASt2018 دعوت می نماید.

 

____________________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers