آرشیو اخبار

همایش های داخلی و خارجی

PCM 2018؛ همایش مواد پلیمری و کامپوزیت؛ فروردین 97 در ژاپن

امتیاز کاربران

پنجمین کنفرانس جهانی مواد پلیمری و کامپوزیت موسوم به (PCM 2018) از 10 تا 13 آوریل 2018 مقارن با 21 الی 24 فروردین ماه 1397  در شهر کیتاکیوشو ژاپن برگزار خواهد شد “PCM” مخفف کلمات Polymer and Composite Materials می باشد.

PCM 2018، قصد دارد یه صورت انجمنی برای متخصصان و مشارکت کنندگان دانشگاهی جهت مبادله ی تجربیات خود و نیز به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات، در مورد تمام جنبه های مواد پلیمری و کامپوزیتی عمل کند و چالش های عملی روبرو و راه حل های پذیرفته شده را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

این دوره، پنجمین دوره ی برگزاری این کنفرانس است. همچنین این دوره کنفرانس عمومی مواد پلیمری و کامپوزیت، از این حیث که برای اولین بار خارج از کشور چین برگزار می شود، یک نقطه ی عطف به حساب می آید.

چهار دوره ی پیشین این کنفرانس مواد پلیمری و کامپوزیت که سالانه برگزار می شود از سال 2014 و در شهرهای نینگبو (2014)، پکن(2015)و هانژوا(2016)، گوآنژو(2017) برگزار شده است. همچنین بنا به گفته ی مسوولان اجرایی این کنفرانس منطقه ای، PCM 2019 در چیانگ مای، تایلند برگزار خواهد شد.

این کنفرانس، کنفرانس منطقه ای است که با هدف ارایه ی آخرین ابداعات و نوآوری ها برای کارشناسان و شرکت کنندگان از دانشگاه های گوناگون و نیز برای تبادل ایده ها و ارایه ی نتایج در مورد تحقیقات در زمینه های پیشرفته ترین مواد پلیمری و کامپوزیتی و روش های تحقیق و تکنیک، برگزار می شود.

جلسه عمومی PCM 2018 شامل سخنرانی های کلیدی توسط سخنران های مدعو، جلسات پرسش و پاسخ و همچنین کارگاههای جانبی می باشد.

برنامه ی این کنفرانس به شرح ذیل می باشد:
10 آوریل: انجام مراحل ثبت نام و اسکان؛
11 آوریل: انجام سخنرانی های خوشامد و کلیدی؛
12 آوریل: سخنرانی های اساتید مدعو و جلسات پرسش و پاسخ؛
 و روز 13 آوریل، نیز توری یک روزه، در جزیره برنامه ریزی شده است. جزییات بیشتر برنامه، به هنگام نزدیکتر شدن به زمان برگزاری آن اعلام خواهد شد.

همچنین این کنفرانس در مرکز کنفرانس بین المللی کیتا کیوشو برگزار خواهد شد که مشرف به دریا است و شامل اتاقهای کنفرانس یزرگ و متوسط و کوچک است، که با مترجم همزمان به چهار زبان قابلیت میزبانی از حدود هزار نفر را دارا می باشد.

نخستین روز کنفرانس تولید ظروف یکبار مصرف با موفقیت به پایان رسید

امتیاز کاربران

 صبح امروز، 9 آبان ماه سال 1396 (۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی) نخستین کنفرانس ظروف یکبار مصرف پلیمری و بایو پلیمر ها با عنوان (BDP Iran 2017) در مورد بیوپلیمرها و تولیدات یکبار مصرف در تهران برگزار شد. این همایش در سالن مشاهیر انستیتوی پلیمر و پتروشیمی ایران، که به نام استاد دکتر انتظامی نامگذاری شده است، صبح امروز در راس ساعت مقرر (۹ صبح) در این سالن آغاز به کار کرد. در این همایش، تعدادی از مقامات دولتی، صاحبان صنایع، کارخانه داران، اساتید دانشگاه و دانشجویان و پژوهشگران رشته پلیمر حضور داشتند.
پس از اجرای مراسم افتتاحیه، ابتدا آقای عیدالمجید لطیفی مدیرعامل شرکت پگاه یزد، و یکی از اعضای هیات مدیره "انجمن ظروف یکبار مصرف ایران" برای خوشامدگویی در تربیون قرار گرفتند و ضمن خوشامدگویی به حاضران و تشکر از آنان، به بررسی مشکلات صنایع تولید ظروف یکبار مصرف پرداخت. بعد از اقای لطیفی، مهندس احمد علی ساعت نیا، که به مدت سه سال به صورت چراغ خاموش مشغول طراحی و برنامه ریزی برای برنامه گذاری این همایش بود در تریبون قرار گرفت. وی با تشریح آنچه که به عنوان یک تقلب بزرگ درخلق یک پلیمر خیالی با عنوان"پلیمرهای گیاهی" در ایران مطرح شده بود، این اقدام متقلبانه را زمینه ساز اصلی طراحی و برنامه ریزی برای همایش امروز اعلام کرد.
مهندس ساعت نیا، سپس با اشاره به نقایص استاندارد شماره ۱۴۰۰۰ و نحوه صدور آن حاضران را به شنیدن سخنرانی های علمی دعوت کرد.
با اعلام کنداکتور برنامه، خانم سیلوا فرهنگ زاده، نوبت به آقای دکتر سهیل سمیعی (پژوهشگر ایرانی ساکن اتریش و ابداع کننده مواد بایو پلیمر Ö5Biokas) رسید. دکتر سمیعی با تشریح بازار جهانی مواد بایوپلیمر و وضعیت و قوانین مقررات اتحادیه اروپا، ایران را کشوری مناسب برای ورود به این حوزه دانست. سخنرانی دکتر سهیل سمیعی با عنوان "بازار جهانی بایو پلاستیک ها" عنوان شد.
در سخنرانی بعدی، مجددا دکتر سمیعی طی مقاله ای با عنوان " مواد Ö5Biokas" و راه حل های تولید محضولات بایو در ایران سخن گفت. این سخنرانی بسیار مورد توجه حاضران قرار گرفت و پرسش هایی را ایجاد کرد که پاسخ به آنها به جلسه عصر موکول شد..

در سومین سخنرانی، آقای دکتر رسول ارومیه مدیر شرکت خاتم پلیمر و یکی از پژوهشگران و اساتید به نام رشته پلیمر به تفسیر استانداردهای داخلی و جهانی مربوط به تولید ظروف یکبار مصرف، حد مجاز افزودنی ها، موضوع مهاجرت مواد، استانداردهای مواد غذایی و استانداردهای اروپا، FDA و ایران سخن گفتند.
سخنرانی چهارم متعلق به مهندس احمد علی ساعت نیا بود که طی یک مظالعه دقیق با اثبات خطرات عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف، ثابت کرده بود که :"استفاده از ظروف یکبار مصرف؛ یعنی زندگی، یعنی حفظ محیط زیست"
وی در این سخنرانی با ارایه آمار مربوط به میزان کلان مصرف اب شرب برای شستشوی ظروف و ارز کلان مورد نیاز برای تهیه مواد پایه ی شوینده ها ثابت کرد که در کشورهایی مثل ایران که دارای خشکسالی هستند، استفاده از ظروفی که نیاز به شستشو دارند، کلا به ضرر جامعه، اقتصاد کشور و محیط زیست است.


در برنامه قسمت دوم همایش امروز، آقای دکتر حمید گرمابی، استاد دانشگاه پلی تکنیک و نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی که خود یک تحصیلکرده در رشته پلیمر است، به تشریح جایگاه پلاستیک ها در بسته بندی ها و چگونگی برخورد با ضایعات آنها پرداخت.
آقای "امیر قاسمی" از شرکت "پارسا پلیمر شریف" نسبت به معرفی پژوهش های این شرکت یک سخنرانی با عنوان "آمیزه های نشاسته ترموپلاستیک در صنعت بسته بندی" ارایه کرد و سرانجام، برنامه سخنرانی های امروز یا ارایه سخنرانی خانم "الهام زینالی" با عنوان "بایو پلی اتیلن زیستا در اشل صنعتی" و آقای مهندس "مسیح گلکاری" با عنوان " مطالعه زیست تخریب پذیری اکسایش پلی اتیلن" به پایان رسید.
با اتمام سخنرانی ها، پانل پاسخ به پرسش های حاضران با حضور آقایان دکتر ارومیه، دکتر سمیعی، مهندس قاسمی و مهندس ساعت نیا تشکیل شد که این جلسه نیز با اقبال حاضران مواجه گردید.
برنامه های این همایش فردا نیز ادامه خواهد یافت.

سرانه هزینه حضور در ایران پلاست هر روز به بهانه ای افزایش می یابد

امتیاز کاربران

با صدور اطلاعیه ای جدید از سوی ستاد خبری ایران پلاست، مشارکت کنندگان در نمایشگاه موظف شده اند در یک بازه زمانی مشخص جهت دریافت مجوز غرفه سازی مراجعه نمایند و همراه با مدارک اعلام شده مبلغ 2 میلیون ریال هم بابت هزینه برق بپردازند.

این رویه های اهانت آمیز برای غرفه گزاران ایرانی متاسفانه به دلیل عدم همدلی اهل صنعت و بیخالی مدیران تشکل ها به ویژه "تشکل ملی" نسبت به این اهانت ها و پیشداوری های مجرمانه (فقط برای غرفه گزاران ایرانی) در سال جاری رو به افزایش است و هر روز به بهانه ای درخواست مدرک و یا سندی تعهدآور می شود.

دستور امروز برای پرداخت رقم علی الحساب هزینه برق به دفتر فنی که یک شرکت خصوصی است و در پایان نمایشگاه اگر نخواهد این پول را بازگرداند و یا خدای ناکرده شرایط بازگشت پول به هر دلیلی مهیا نشود، دست کسی به جایی بند نیست، و در عین حال از آنجا که مستمسک قانونی ندارد، می تواند در کنار سایر هزینه های نمایشگاهی ذوب شود.

گرچه اصولا نفس این کار خلاف قانون برق، خلاف قانون تعزیرات، خلاف قانون اساسی و بسیاری از دیگر قوانین کشوری است. اینکه این هزینه تراشی ها تا کجا ادامه خواهد یافت مشخص نیست، اما آنچه معلوم است، به مرور هزینه سرانه حضور در ایران پلاست (فقط برای ایرانی ها) در حال افزایش است. 

متن خبر بی اعتمادی به غرفه گزاران ایرانی اینست:

صدور مجوز غرفه‌سازی ایران پلاست با دریافت 200 هزار تومان علی الحساب هزينه برق

مجوز غرفه سازی یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست همه روزه با ارائه مدارک مورد نیاز صادر می‌شود. 

بر این اساس مشارکت کنندگان تا 10 شهریور ماه از ساعت 10 تا 16 بعدازظهر فرصت دارند تا به دفتر مدیر فنی نمایشگاه به نشانی تهران، بزرگراه مدرس (شمال)، خیابان شهید دستگردی (ظفر)، خیابان فرید افشار، خیابان دولتشاد شرقی (تقاطع جام-) پلاک یک واحد 16 مراجعه کنند.

علاوه بر این مشارکت کنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند برای ارتباط با دفتر مدیر فنی نمایشگاه ایران پلاست با شماره تلفن‌های 26600275 – 26600238 تماس بگیرند ضمن آنکه برای کسب اطلاعات بیشتر به خصوص درباره مدارک مورد نیاز می توانند به سایت یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست به نشانی www.iranplast.ir مراجعه کنند.

باید به این نکته تاکید شود که علی‌الحساب هزینه برق معادل دو میلیون ریال در محل صدور مجوز از هر غرفه گذار دریافت می‌شود ضمن آنکه مجوز غرفه‌سازی صرفا در این بازه زمانی صادر خواهد شد.
اين خبر بر اساس اخبار ستاد خبري تنظيم شده است.

نخستین کنفرانس بین المللی "ظروف یکبار ممصرف: پلیمر و فوم" در ایران 9 و 10 آبان ماه- تهران

برنامه زمان بندی نخستین کنفرانس بین المللی "تولیدات یکبار مصرف و فوم" منتشر شد

امتیاز کاربران

با اتمام زمان پایان داوری مقالات دریافتی برای نخستین کنفرانس بین المللی "تولیدات یکبار مصرف و فوم" در کمیته ای راهبردی به سرپرستی دکتر سهیل سمیعی و نقش "ایجاد ارتباطات" توسط چهره ای نام آشنا، برنامه زمان بندی این کنفرانس تدوین، منتشر و برای رسانه ها ارسال شد.

بر اساس این برنامه جمعا 15 نفر طی 17 سخنرانی نسبت به ارایه آخرین دستاوردهای صنعت تولید ظروف یکبار مصرف و به ویژه واقعیت "پلیمرهای سبز" (به اصطلاح گیاهی) اقدام خواهند کرد.

در این همایش همچنین برای نخستین بار در ایران نسبت به معرفی مواد واقعی با پایه طبیعی اقدام خواهد شد. این مواد که در واحد تحقیقات شرکت اتریشی "Chemiekas" با همکاری یک واحد کامپاند ساز ایرانی فرموله و ساخته شده است، بازهم برای نخستین بار در ایران و در رمان برگزاری این کنفرانس رونمایی و معرفی خواهد شد.

برگزار کننده این همایش شرکت "همایش سازان امروز" است که در ایران از شهرت کافی برای برگزاری کنفرانس ها و همایش هایی نظیر "IPF" برخوردار است. این کنفرانس که با تایید انجمن ظروف یکبار مصرف شکل گرفته و برنامه های آن با یک هدف گذاری معین از دوسال قبل پیگیری شده است، با همکاری چند جانبه سایت جهانی "پلیمر مدیا" با انبوهی از حجم تبلغاتی که موجب اقبال بسیاری از شرکت های غیر ایرانی در این همایش برای دومین دوره آن مواجه شده، صورت پذیرفته است.

مهندس ساعت نیا برای این کنفرانس دو مقاله ارایه کرده بود که با موافقت خودشان یکی ز این دو مقاه عرضه خواهد شد، زیرا به دلیل تعداد قابل توجه مقالات دریافتی ایشان ترجیح داد که صرفا در ارتباط با "ضرورت استفاده از ظروف کار مصرف به منظور حفاظت از محیط زیست" سخن بگوید. افزایش استفاده از ظروف یکبار مصرف؛ افزایش زندگی، و بهبود محیط زیست؛ عنوان یکی از دو سخترانی جنجالی دکتر احمد علی ساعت نیا در این کنفرانس است. بر اساس جکیده مقاله دریافتی از این سخنران، وی با محاسبات دقیق ثابت کرده است که با توسعه فرهنگ استفاده از ظروف یکبار مصرف و توسعه تولیدات ظروف شیک و میهمان پسند یکبار مصرف، به ازای هر میهمانی 100-150 لیتر آب، نیم لیتر مایع ظرفشویی، 18-25 کیلووات برق کشور صرفه جویی شده و از آلودگی منابع زیر زمینی و ورود مواد شیمیایی به بستر خاک جلوگیری خواهد شد. لینک وبسایت کنفرانس برای ثبت نام اینست:

http://bdpiran.com/

فایل مربوط به برنامه زمان بندی برای اطلاع خوانندگان و احتمالا علاقه آنان به حضور در این کنفرانس ضمیمه است.

فراخوان ارایه مقاله برای نخستین کنفرانس بین المللی ظروف یکبار مصرف در ایران

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (B~.pdf)ُBDP Iran Conference Scheduleبرنامه زمان بندی کنفرانس "تولیدات یکبار مصرف و فوم"313 kB

پنجمین اجلاس سران صنعت الاستومر جهان در دوسلدورف آلمان

امتیاز کاربران

به گزارش دریافتی از سازمان برگزار کننده ی این اجلاس، پنجمین اجلاس سران صنعت الاستومر جهان در روزهای 7 , 8 ماه مارس سال 2018 برابر با 18 و 19 اسفندماه سال جاری خورشیدی در شهر دوسلدورف آلمان برگزار خواهد شد. طبق قرارداد منعقده، حضور در این سخنرانی برای مشترکین (5 درصد) و صاحبان آگهی های (10 درصد)  ماهنامه صنایع پلاستیک با دریافت معرفی نامه از ماهنامه دارای تخفیف خواهد بود.

این اجلاس توسط شرکت "ACI" ** برگزار خواهد شد و بزرگانی از سران صنعت الاستومر جهان در آن حضور خواهند یافت که اسامی برخی از آنها به شرح زیر است:

BASF | ExxonMobil | Borealis Polymers Oy | Evonik Industries AG | Fluor | ORGKHIM | Dynasol | Braskem | Krahn Chemie GmbH | Lanxess International | Nynas | MOL GROUP | Teknor Apex | Arlanxeo | Airbus |Ergon Refining | Elastopole | Varsalis | Invista | Styron Europe | Sulzer Chemtech | Trans Ocean | PIRELLI TYRE | Bridgestone | YACCO | Mitsui Chemicals Europe | Smithers Rapra | Repsol | Tun Abdul Razak Research Centre (TARRC) | Solvay | LMC International | Wageningen UR Food & Biobased Research | Omya | Basell Polyolefine |SteDaPa Consulting | Shroff S.R. Rotary Institute of Chemical Technology | RECIPNEU | VMI-Group | BlackBear Carbon | Saudi Basic Industries Corporation (SABIC) | Synthos | AkzoNobel Functional Chemicals

علاوه بر این تاکنون اسامی تعداد 10 نفر از سخنرانان و سخنرانی آنها مشخص شده است که برای اطلاع از نام و عناوین سخنرانی آنها می توانید "اینجا را کلیک کنید". 

اسامی کامل شرکت های بزرگ جهان و مطلب کامل مربوط به این اجلاس هم در سایت جهانی "پلیمر مدیا" با آدرس زیر موجود است:

http://pimi.ir/5th-world-elastomer-summit-dusseldorf-germany/

Active Communications Europe Ltd. **

بازدیدکنندگان خارج از ایران این وبسایت نیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مدیر بازاریابی این سایت با آدرس های تماس زیر، ارتباط برقرار نماند:

Piotr Baziuk
the Marketing Manager

T.  +48 (0) 616 467 025
F.  +44 (0) 20 7 593 0071
10 Gough Square, EC4A 3DE London

شرکت اطلس ماشین پلیمر: عرضه کننده ماشین های تزریق پلاستیک

_

________

_________

نخستین همایش ظروف یکبار مصرف (کلیک کنید)

____________________

 

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers