آرشیو اخبار

همایش های داخلی و خارجی

شانزدهین دوره نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان؛ مرداد 97 در لاهور

امتیاز کاربران

"شانزدهمین دوره نمایشگاه بین مللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان - 2018" رویدادی سه روزه است که از 2 الی 4 آگوست سال 2018 میلادی مقارن با 11 تا 13 مردادماه سال 1397 برگزار خواهد شد. این نمایشگاه به صورت رویدادی سالانه برگزار می شود و نباید آنرا با نمایشگاه 3P پاکستان که اواخر اسفنده ماه جاری برگزار می شود، اشتباه گرفت. مرکز نمایشگاهی لاهور میزبان این رویداد بین المللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان است.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک، این نمایشگاه به نسبت نمایشگاه 3P پاکستان قدمت بیشتری دارد و نمایشگاه اصلیِ صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان محسوب می گردد. به گفته ی برگزار کنندگان، در شانزدهمین دوره ی نمایشگاه بین المللی پلاستیک و بسته بندی پاکستان این هدف دنبال می شود که صنایع پلاستیک و بسته بندی نقطه ی ثابت و مشترکی را برای یافتن جدیدترین منابع و نوآورانه ترین فناوری ها جهت یکپارچه کردن بخش هایی از صنعت پلاستیک و بسته بندی بیابند. 

نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان، محل تلاقی ایده آلی است از ایده ها، نظرات، محصولات و خدمات تامین کنندگان محلی و بین مللی که صاحبان نام های تجاری و برندهای بزرگ جهانی، منطقه و داخلی را نیز شامل شده و گرد هم می آورد.

تولید کنندگان، صنعتگران، اهالی بازار و بازاریابان، تجار و متخصصان صنعت در بازار، در نمایشگاه ایده آل پاکستان - لاهور، برای دیدن پیشرفته ترین ماشین آلات و مواد زیر یک سقف دور هم جمع خواهند شد.

گفته می شود، پاکستان از یک بازار داخلی در حال رشد و توسعه و در عین حال مهم در ناحیه ی جنوب و جنوب شرق آسیا با نرخ رشد موثر 16 درصد (در حیطه صنایع پلاستیک و چاپ و بسته بندی ) در سال برخوردارست که به خودی خود جذابیت فراوانی را برای سرمایه گذاران، بازرگانان و صنعتگران حوزه پلاستیک، چاپ و بسته بندی به وجود می آورد این بخش تا حد زیادی منجر به درآمد دولت و تامین اشتغال بیش از ششصد هزار (600000 هزار ) نیروی کار اعم از نیروی کار ماهر و ساده شده است.(آمار تا سال 2017 )

سرمایه گذاری برآورد شده در بخش یکپارچه از پلاستیک و بسته بندی در سال جاری حدود 260 میلیون دلار ارزیابی می شود که سهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی از این رقم حدود 49 درصد است.

همچنین 6500 (شش هزار و پانصد ) واحد تولید پلاستیک در پاکستان وجود دارد که مبین بازار مناسب برای صنعتگران مرتبط در حوزه ی پلاسیتک در ارایه ی محصولات خود در این حیطه از مواد اولیه گرفته تا ماشین آلات پردازش پلاستیک و سایر نوآوری ها و ابداعات در نمایشگاه پلاستیک و بسته بندی پاکستان یا رویدادهای مشابه در این کشور است. تنها رقمی در حدود 80 تا 90 درصد از مواد اولیه ی صنایع پلاستیک وارداتی است که نمونه ای از ظرفیت بالای این صنعت برای جضور و ارایه ی محصولات و خدمات شرکتهای خارجی در پاکستان است. هر چند این نکته نباید از چشم پتروشیمی ها و تولیدکنندگان مواد اولیه ی کشورمان، به خاطر وجود مزیت های فراوان بازار پاکستان (از جمله هزینه ی حمل و نقل و فرهنگ مشترک و ... ) دور بماند، اما از آنسو نباید سبب شود تا تنها به یک صادرکننده ی مواد خام یا مواد ساده و اولیه ی پتروشیمی به پاکستان بدل شویم. برای این مهم لازم است، که صنایع میان و پایین دستی و به ویژه صنعت پلاستیک کشورمان نیز با تمام قوا و با استفاده از توان فنی و کیفی خود در این بازار رو به رشد مشارکت داشته باشند.

علاوه بر همه ی این موارد، باید توجه داشت که به تازگی دولت پاکستان با همراهی سرمایه گذاران بین المللی، دست به توسعه ی صنعت پلاستیک و پتروشیمی این کشور زده اند و در حال حاضر ، 7 واحد تولیدی بالادستی و 700 واحد تولیدی پایین دستی در این بخش سازمان یافته اند. همچنین طبق برآورد مسوولان نمایشگاه بین 600 تا 700 بنگاه متوسط مرتبط در پاکستان موجود است که وسعت و جذابیت این بازار را می نمایاند.

در بخش پلاستیک "نمایشگاه بین المللی پلاستیک  و بسته بندیِ پاکستان 2018 " ماشین آلات اکستروژن، تزریق پلاستیک، ریخته گری، قالب و متعلقات مرتبط با صنعت قالب سازی، ماشین آلات لیبل -برچسب زنی -، مواد اولیه، مستر بچ، ابزارها و ماشین آلات اندازه گیری و تست و ابزار تحلیلی صنعت، پلیمرها و ماشین آلات پردازش پلاستیک، انواع مواد شیمیایی ساده و کامپوزیت ها، ترمو فرمینگ و جز آن نمایش داده می شود و در بخش چاپ و بسته بندی نیز انواع چسب ها و مواد افزودنی، ماشین آلات آب بندی کیسه ها، مبدل ها، ماشین آلات پر کردن و مهر و موم بسته ها، ماشین آلات افست، مواد آلی و مواد معدنی مرتبط، ماشین آلات چاپ برچسب، ماشین آلات برقی و کوچک بسته بندی مواد، ماشین آلات پرکن و بسته بندی افقی و عمودی، ماشین آلات برش و غیره به نمایش در خواهد آمد .

هر چند شانزدهمین دوره ی نمایشگاه بین المللی صنایع پلاستیک و بسته بندی پاکستان - 2018 برای بازدید عموم آزاد است، اما به صورت اخص دعوت شده تا صنعتگران حوزه ی صنعت خودرو، ساخت و ساز ساختمان، واردکنندگان، فروشندگان و تامین کنندگان مواد شیمیایی، طراحان، مشاوران، مهندسین، بخش های مرتبط با صنعت الکترونیک و برق، لوازم خانگی، و تولیدکنندگان محصولات عمومی، بهره برداران از تجهیزات و مواد یو پی اس، وارد کنندگان و صادر کنندگان و بازرگانان، مشارکت کنندگان در صنایع مرتبط با محصولات غذایی و آشامیدنی (تولید و توزیع )، صنایع و کارگزاران IT و مخابرات، فعالان صنعت مواد دارویی و آرایشی و بهداشتی تولید، و متخصصان حرفه ای پلاستیک، چاپ، بسته بندی و مدیران تولید صنایع گوناگون، ناشران از کتابها، مجلات، سازمان های رسانه ای تولید کنندگان اسباب بازی، عمده فروشان و خرده فروشان، دست اندرکاران تولید و توزیع کاغذ و مقوا حتما از این نمایشگاه دیدن به عمل آورند و از تولیدات و خدمات و نوآوری های ارایه شده ی در آن برای بهبود و توسعه ی مناسب کسب و کار خود بهره مند گردند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

 

کارگاه آشنایی با مبانی دستگاه رئومتر در اصفهان

امتیاز کاربران

 

هر چند آمار دقیقی در دست نیست، اما بدون شک بعد از استانهای تهران و البرز که واجد بیشترین تعداد کارخانجات صنایع پلاستیک هستند، استان اصفهان نیز یکی از قطبهای این صنعت در کشور به شمار می رود و دارای تعداد زیادی واحد مرتبط با انواع صنایع پلاستیک است. حال جهت آشنایی کاربران با مبانی دستگاه رئومتر، یک دوره کارگاه آموزشی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 2 و 3 اسفندماه سال 1396 در شهر اصفهان برگزار می شود.

به گزارش وبسایت ماهنامه ی صنایع پلاستیک، انجمن رئولوژی ایران با همکاری آزمایشگاه مرکزی دانشگاه اصفهان یک دوره ی آشنایی با مبانی دستگاه رئومتر را در قالب یک کارگاه آموزشی در تاریخ 2 و 3 اسفند ماه سال جاری برگزار می نماید.

بنا به اطلاع ماهنامه صنایع پلاستیک سرفصل های این کارگاه آموزشی دو روزه که هم جنبه ی عملی و هم جنبه ی تئوریک دارد عبارتند از :

  • مقدمه درباره علم رئولوژی
  • کاربرد رئولوژی در صنایع مختلف و تست های رایج مورد استفاده
  • بررسی خواص رئولوژیکی محلولها، مذابها، سوپانسیونها و امولسیونها
  • معرفی قابلیت های رئومترهای چرخشی سری MCR
  • کار با دستگاه رئومتر توسط کاربران

مدرس این دوره ی آشنایی با مبانی دستگاه رئومتر آقای دکتر "بابک کفاشی"، استاد و عضو هیات علمی دانشگاه تهران هستند و محل برگزاری این کارگاه آموزشی دانشگاه اصفهان می باشد.

هزینه ی حضور در کلاسها 300 هزارتومان در نظر گرفته شده است که برای دانشجویان دانشگاه اصفهان 40 درصد، دانشجویان غیردانشگاه اصفهان 20 درصد و اعضای شبکه ی آزمایشگاههای علمی ایران 30 درصد تخفیف نیز منظور شده است.

به جهت محدودیت در تعداد نفرات اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام خود را قطعی نمایند.

 

   برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

 

PCM 2018؛ همایش مواد پلیمری و کامپوزیت؛ فروردین 97 در ژاپن

امتیاز کاربران

پنجمین کنفرانس جهانی مواد پلیمری و کامپوزیت موسوم به (PCM 2018) از 10 تا 13 آوریل 2018 مقارن با 21 الی 24 فروردین ماه 1397  در شهر کیتاکیوشو ژاپن برگزار خواهد شد “PCM” مخفف کلمات Polymer and Composite Materials می باشد.

PCM 2018، قصد دارد یه صورت انجمنی برای متخصصان و مشارکت کنندگان دانشگاهی جهت مبادله ی تجربیات خود و نیز به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات، در مورد تمام جنبه های مواد پلیمری و کامپوزیتی عمل کند و چالش های عملی روبرو و راه حل های پذیرفته شده را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

این دوره، پنجمین دوره ی برگزاری این کنفرانس است. همچنین این دوره کنفرانس عمومی مواد پلیمری و کامپوزیت، از این حیث که برای اولین بار خارج از کشور چین برگزار می شود، یک نقطه ی عطف به حساب می آید.

چهار دوره ی پیشین این کنفرانس مواد پلیمری و کامپوزیت که سالانه برگزار می شود از سال 2014 و در شهرهای نینگبو (2014)، پکن(2015)و هانژوا(2016)، گوآنژو(2017) برگزار شده است. همچنین بنا به گفته ی مسوولان اجرایی این کنفرانس منطقه ای، PCM 2019 در چیانگ مای، تایلند برگزار خواهد شد.

این کنفرانس، کنفرانس منطقه ای است که با هدف ارایه ی آخرین ابداعات و نوآوری ها برای کارشناسان و شرکت کنندگان از دانشگاه های گوناگون و نیز برای تبادل ایده ها و ارایه ی نتایج در مورد تحقیقات در زمینه های پیشرفته ترین مواد پلیمری و کامپوزیتی و روش های تحقیق و تکنیک، برگزار می شود.

جلسه عمومی PCM 2018 شامل سخنرانی های کلیدی توسط سخنران های مدعو، جلسات پرسش و پاسخ و همچنین کارگاههای جانبی می باشد.

برنامه ی این کنفرانس به شرح ذیل می باشد:
10 آوریل: انجام مراحل ثبت نام و اسکان؛
11 آوریل: انجام سخنرانی های خوشامد و کلیدی؛
12 آوریل: سخنرانی های اساتید مدعو و جلسات پرسش و پاسخ؛
 و روز 13 آوریل، نیز توری یک روزه، در جزیره برنامه ریزی شده است. جزییات بیشتر برنامه، به هنگام نزدیکتر شدن به زمان برگزاری آن اعلام خواهد شد.

همچنین این کنفرانس در مرکز کنفرانس بین المللی کیتا کیوشو برگزار خواهد شد که مشرف به دریا است و شامل اتاقهای کنفرانس یزرگ و متوسط و کوچک است، که با مترجم همزمان به چهار زبان قابلیت میزبانی از حدود هزار نفر را دارا می باشد.

آغاز به کار چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی کیش از امروز

امتیاز کاربران

در جالیکه اکثر فعالان صنعت پلاستیک برای نمایشگاه تهران پلاست که از فردا سوم بهمن ماه به مدت سه روز، آغاز به کار می نماید آماده می شوند و افکار عمومی این صنعت مشغول این رویداد است، از امروز چهاردهمین دوره نمایشگاه نفت و انرژی کیش در این جزیره آغاز به کار کرد.

 چهاردهمین نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی کیش با حضور معاونان وزیر نفت و بیش از 180 شرکت داخلی،خارجی و نمایندگی از دوم تا پنجم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، آخرین فرصت ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌پذیری در صنعت انرژی ایران و بررسی دستاوردهای سازندگان و تولیدکنندگان نفت، گاز، پتروشیمی، آب و برق و انرژی های نو از محورهای اصلی نمایشگاه امسال است.

 همچنین، بررسی نقش ابزارهای نوین بیمه های بین‌المللی در سرمایه گذاری خارجی و معرفی نهاد صدور گواهینامه کیفیت انجمن نفت ایران و صدور گواهینامه برای سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران از محورهای جانبی چهاردهمین نمایشگاه نفت و انرژی کیش خواهد بود.

در این دوره از نمایشگاه بین المللی نفت و انرژی کیش، نمایندگانی از کشورهای آلمان، ارمنستان، اسکاتلند، سوئد، کره‌جنوبی، آفریقای جنوبی، چین، گرجستان، ایتالیا، فرانسه، سوییس، روسیه، اتریش، امارات متحده عربی و عراق حضور دارند.

 این نمایشگاه با حمایت وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران،  سندیکای صنعت برق ایران و جمعی از شرکت‌های بزرگ بخش خصوصی در فضایی معادل 18000 متر مربع برگزار می‌شود.

در طی برگزاری این نمایشگاه چندین و چند نشست تخصصی برای متخصصان و حضار در نظر گرفته شده است.

نخستین روز کنفرانس تولید ظروف یکبار مصرف با موفقیت به پایان رسید

امتیاز کاربران

 صبح امروز، 9 آبان ماه سال 1396 (۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی) نخستین کنفرانس ظروف یکبار مصرف پلیمری و بایو پلیمر ها با عنوان (BDP Iran 2017) در مورد بیوپلیمرها و تولیدات یکبار مصرف در تهران برگزار شد. این همایش در سالن مشاهیر انستیتوی پلیمر و پتروشیمی ایران، که به نام استاد دکتر انتظامی نامگذاری شده است، صبح امروز در راس ساعت مقرر (۹ صبح) در این سالن آغاز به کار کرد. در این همایش، تعدادی از مقامات دولتی، صاحبان صنایع، کارخانه داران، اساتید دانشگاه و دانشجویان و پژوهشگران رشته پلیمر حضور داشتند.
پس از اجرای مراسم افتتاحیه، ابتدا آقای عیدالمجید لطیفی مدیرعامل شرکت پگاه یزد، و یکی از اعضای هیات مدیره "انجمن ظروف یکبار مصرف ایران" برای خوشامدگویی در تربیون قرار گرفتند و ضمن خوشامدگویی به حاضران و تشکر از آنان، به بررسی مشکلات صنایع تولید ظروف یکبار مصرف پرداخت. بعد از اقای لطیفی، مهندس احمد علی ساعت نیا، که به مدت سه سال به صورت چراغ خاموش مشغول طراحی و برنامه ریزی برای برنامه گذاری این همایش بود در تریبون قرار گرفت. وی با تشریح آنچه که به عنوان یک تقلب بزرگ درخلق یک پلیمر خیالی با عنوان"پلیمرهای گیاهی" در ایران مطرح شده بود، این اقدام متقلبانه را زمینه ساز اصلی طراحی و برنامه ریزی برای همایش امروز اعلام کرد.
مهندس ساعت نیا، سپس با اشاره به نقایص استاندارد شماره ۱۴۰۰۰ و نحوه صدور آن حاضران را به شنیدن سخنرانی های علمی دعوت کرد.
با اعلام کنداکتور برنامه، خانم سیلوا فرهنگ زاده، نوبت به آقای دکتر سهیل سمیعی (پژوهشگر ایرانی ساکن اتریش و ابداع کننده مواد بایو پلیمر Ö5Biokas) رسید. دکتر سمیعی با تشریح بازار جهانی مواد بایوپلیمر و وضعیت و قوانین مقررات اتحادیه اروپا، ایران را کشوری مناسب برای ورود به این حوزه دانست. سخنرانی دکتر سهیل سمیعی با عنوان "بازار جهانی بایو پلاستیک ها" عنوان شد.
در سخنرانی بعدی، مجددا دکتر سمیعی طی مقاله ای با عنوان " مواد Ö5Biokas" و راه حل های تولید محضولات بایو در ایران سخن گفت. این سخنرانی بسیار مورد توجه حاضران قرار گرفت و پرسش هایی را ایجاد کرد که پاسخ به آنها به جلسه عصر موکول شد..

در سومین سخنرانی، آقای دکتر رسول ارومیه مدیر شرکت خاتم پلیمر و یکی از پژوهشگران و اساتید به نام رشته پلیمر به تفسیر استانداردهای داخلی و جهانی مربوط به تولید ظروف یکبار مصرف، حد مجاز افزودنی ها، موضوع مهاجرت مواد، استانداردهای مواد غذایی و استانداردهای اروپا، FDA و ایران سخن گفتند.
سخنرانی چهارم متعلق به مهندس احمد علی ساعت نیا بود که طی یک مظالعه دقیق با اثبات خطرات عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف، ثابت کرده بود که :"استفاده از ظروف یکبار مصرف؛ یعنی زندگی، یعنی حفظ محیط زیست"
وی در این سخنرانی با ارایه آمار مربوط به میزان کلان مصرف اب شرب برای شستشوی ظروف و ارز کلان مورد نیاز برای تهیه مواد پایه ی شوینده ها ثابت کرد که در کشورهایی مثل ایران که دارای خشکسالی هستند، استفاده از ظروفی که نیاز به شستشو دارند، کلا به ضرر جامعه، اقتصاد کشور و محیط زیست است.


در برنامه قسمت دوم همایش امروز، آقای دکتر حمید گرمابی، استاد دانشگاه پلی تکنیک و نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی که خود یک تحصیلکرده در رشته پلیمر است، به تشریح جایگاه پلاستیک ها در بسته بندی ها و چگونگی برخورد با ضایعات آنها پرداخت.
آقای "امیر قاسمی" از شرکت "پارسا پلیمر شریف" نسبت به معرفی پژوهش های این شرکت یک سخنرانی با عنوان "آمیزه های نشاسته ترموپلاستیک در صنعت بسته بندی" ارایه کرد و سرانجام، برنامه سخنرانی های امروز یا ارایه سخنرانی خانم "الهام زینالی" با عنوان "بایو پلی اتیلن زیستا در اشل صنعتی" و آقای مهندس "مسیح گلکاری" با عنوان " مطالعه زیست تخریب پذیری اکسایش پلی اتیلن" به پایان رسید.
با اتمام سخنرانی ها، پانل پاسخ به پرسش های حاضران با حضور آقایان دکتر ارومیه، دکتر سمیعی، مهندس قاسمی و مهندس ساعت نیا تشکیل شد که این جلسه نیز با اقبال حاضران مواجه گردید.
برنامه های این همایش فردا نیز ادامه خواهد یافت.

سایت جهانی پلیمر مدیا شما را به بازدید از غرفه این سایت در

سالن 11 غرفه C182 نمایشگاه PLASt2018 دعوت می نماید.

 

____________________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers